07 września 2020 21:27 | Aktualności

Sukces naszej absolwentki!

W ubiegłym roku szkolnym rozpoczęła się IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego „Serce Kapsuły Czasu”, którego organizatorem jest fundacja „TworzyMY Kraków”.  Celem konkursu było stworzenie przez uczestników prac literackich i plastycznych przedstawiających wizję świata za sto lat.  Konkurs zgromadził ponad 4000 prac. Wśród nich znalazły się prace literackie, których autorami byli nasi uczniowie:

-        Wiktoria Urbanik – kl. VIII,

-        Mateusz Krawczyk – kl. VIII,

-        Diana Kopeć – kl. VIII.

Wielką radość sprawiła nam wieść o zdobyciu wyróżnienia i złotego certyfikatu przez naszą uczennicę - dziś już absolwentkę – Wiktorię Urbanik. Gratulujemy!

W minioną sobotę, 5 września, nastąpiło uroczyste zamknięcie „Serca Kapsuły Czasu” na Placu Szczepańskim w Krakowie. W Kapsule znalazły się zwycięskie prace konkursowe przedstawiające wizję świata za 100 lat - wśród nich praca naszej Wiktorii.

Sama Kapsuła, jak i zamknięte w niej prace, mają stać się wspólnym dziedzictwem dla przyszłych pokoleń, które będą mogły porównać wizje przedstawione w pracach z teraźniejszością. A może właśnie świat za sto lat będzie wyglądał tak, jak przedstawiła go Wiktoria...

Sukces naszej absolwentki!