04 września 2020 20:49 | Aktualności

NARODOWE CZYTANIE 2020

Narodowe Czytanie to akcja mająca na celu zachęcanie do czytania klasyków literatury polskiej. Została zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2012r. lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

W minioną sobotę, 5 września o godzinie 11.00 w warszawskim Ogrodzie Saskim para prezydencka zainaugurowała IX edycję Narodowego Czytania . W tym roku  lekturą był dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna”.

My również włączyliśmy się w tę akcję. W przeddzień wydarzenia uczniowie klasy VII podjęli wyzwanie i wcielili się w bohaterów „Balladyny”. Uczniowie zgodnie przyznali, że zainteresowała ich historia hrabiego Kirkora, który trafia do chatki ubogiej Wdowy i tam zakochuje się w siostrach - Alinie i Balladynie. Są ciekawi, która z sióstr pierwsza nazbiera dzban malin i zostanie panią na zamku, dlatego mają zamiar szybko wypożyczyć lekturę, by poznać całą historię.

NARODOWE CZYTANIE 2020