01 września 2020 18:59 | Aktualności

Inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2021.

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią wracamy do szkoły i swoich codziennych obowiązków. Cieszymy się, że znów usłyszymy dźwięk dzwonka, a w klasach i na korytarzach pojawią się uśmiechnięte twarze naszych uczniów. W nieco innych warunkach pracy, podyktowanych aktualną rzeczywistością, rozpoczynamy wszyscy nowy  rok szkolny pełen wyzwań i wytężonej pracy.

Początek roku szkolnego to także rocznica tragicznych wydarzeń w dziejach naszej ojczyzny - 81 lat temu, 1 września 1939r., hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę. Rozpoczęła się II wojna światowa - największy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości. W dniu dzisiejszym nie zapominamy o tych, którzy walczyli w obronie naszego kraju i którzy zginęli podczas tej okrutnej wojny. Szczególną pamięcią otaczamy postać Patrona naszej szkoły - Porucznika Józefa Adamowskiego, który oddał życie za to, abyśmy mogli uczyć, bawić się i pracować w wolnym kraju.

W nowy rok szkolny wkraczamy pełni zapału, z nadzieją, że będzie on dla nas czasem wytężonej, ale jednocześnie spokojnej pracy.

Życzymy wszystkim wiele wytrwałości, spełnienia zamierzeń i planów, a przede wszystkim radości i zdrowia.

Inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2021.