31 lipca 2020 21:18 | Aktualności

Powstawnie Warszawskie - Pamiętamy!

76 lat temu – 1 sierpnia 1944 r. o godzinie 17:00 – Warszawa stanęła do nierównej walki z hitlerowskim okupantem. Przez 63 dni powstańcy prowadzili heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była Polska wolna od niemieckiej okupacji. Powstanie Warszawskie stało się największą akcją zbrojną podziemia w zniewolonej przez Niemców Europie. Planowano je na kilka dni, a trwało ponad dwa miesiące.

1 sierpnia, tradycyjnie o godzinie „W”, w wielu polskich miastach i wsiach zawyją syreny, które symbolicznie uczczą pamięć uczestników Powstania Warszawskiego. Polacy zjednoczą się w hołdzie tym, którzy złożyli swe życie w nierównej walce o wolność i honor.

Nasi uczniowie i wychowankowie przedszkola również upamiętnili Bohaterów Powstania, przystępując  kolejny już raz do ogólnopolskiej kampanii  „BohaterON – włącz historię”. Społeczność szkolno-przedszkolna opracowała pocztówki do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego, które pozwoliły powiedzieć „dziękuję” ludziom walczącym o wolną Polskę.

Pamiętamy i jeszcze raz dziękujemy…