Zespół Szkolno - Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Adamowskiego Publiczne Przedszkole w Gorzędowie

15 czerwca 2018 19:17 | Aktualności

Wizyta przedszkolaków w gospodarstwie rolnym

W roku szkolnym 2017/2018 wychowankowie przedszkola dwa razy odwiedzili gospodarstwo rolne w ramach realizowania tematów związanych z życiem na wsi:

12 kwietnia oraz 15 czerwca. Chociaż dzieci mieszkają na wsi, to z każdym rokiem mają mniejsze szanse na obcowanie ze zwierzętami hodowlanymi i pracą na roli. Powodem takiej sytuacji jest malejąca liczba mieszkańców wsi zajmujących się rolnictwem. Pan Zbigniew Szulc oprowadził przedszkolaków po swoim gospodarstwie i opowiedział im o swojej pracy rolnika. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt, uprawie roli. Dużą atrakcją, szczególnie dla chłopców była możliwość wejścia do traktora oraz przyjrzenie się z bliska maszynom rolniczym. Zwiedziliśmy również budynki gospodarskie i dzieci mogły bawić się w świeżo skoszonej trawie na łące. Po takiej praktycznej lekcji żaden przedszkolak nie powinien mieć problemu z odpowiedzią na pytania dotyczące pracy rolników i hodowli zwierząt. Na zakończenie wizyty dzieci zostały poczęstowane łakociami.

Z tego miejsca chcielibyśmy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować panu Zbigniewowi za oprowadzenie nas po swoim gospodarstwie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

Wizyta przedszkolaków w gospodarstwie