14 czerwca 2018 19:06 | Aktualności

Odwiedziny Pana Pszczelarza w przedszkolu

14 czerwca nasze przedszkole odwiedziły pszczoły wraz ze swoim opiekunem, który w ciekawy sposób opowiedział o tym jak wygląda ciężka praca pszczół i jak należy opiekować się nimi. Pan Jerzy Czupiała  posiada własna pasiekę ekologiczną.  Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje, a następnie oglądały narzędzia pszczelarza niezbędne do pracy. Pokazał im również różne rodzaje miodu, które różnią się kolorem,  smakiem, zapachem i pyłek kwiatowy. Opowiadał o życiu i zwyczajach  pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują, jak spędzają zimę.

Wyjaśnił dzieciom, jak wygląda pszczoła i czym różni się od osy. Dzieci dowiedziały się o tym, jak bardzo są to pracowite  owady  i jak ważne miejsce zajmują w przyrodzie.

Pan Jerzy zwrócił również uwagę dzieciom na odpowiedzialną pracę pszczelarza, na niebezpieczeństwa podczas kontaktu z pszczołami. W tym celu zaprezentował strój będący ochroną pszczelarza, z którego skorzystały dzieci przebierając się, by przez chwilę poczuć się jak pszczelarz. Dzieci mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę, ramkę. Nasz gość pokazał również dzieciom mały ul i plastry miodu. Przedszkolaki obserwowały rój pszczół i odszukiwały królową. Zainteresowane tematem zadawały szereg ciekawych pytań, na które pan pszczelarz odpowiadał w sposób przystępny dla dzieci. Na zakończenie  spotkania odbyła się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością zjadały.

Spotkanie umożliwiło wszystkim bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę.

Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół oraz poznały odżywcze właściwości oraz walory smakowe i zdrowotne  miodów.

Dziękujemy serdecznie panu Jerzemu za  miłą wizytę, wiedzę, którą się z nami podzielił oraz poświęcony czas.

Odwiedziny Pana Pszczelarza w przedszkolu