15 czerwca 2018 15:29 | Aktualności

Pogadanka Pana Policjanta "Bezpieczne wakacje"

"Zachowanie bezpieczeństwa podczas wakacji" – spotkanie z policjantem

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje – czas wyjazdów, podróży, wycieczek. To doskonała okazja, by zastanowić się, jak bezpiecznie bawić się i wypoczywać. Kwestię tę poruszył sierżant sztabowy Jarosław Gąsiorek w piątek, 15 czerwca, podczas spotkania z naszymi uczniami.

Pan Policjant przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, zwłaszcza rowerami, właściwego przechodzenia przez jezdnię. Omówił kwestię ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Przypomniał także zasady rozważnego wypoczynku nad wodą, w lesie, w domu.

Uczniowie  mieli okazję przypomnieć sobie, jak należy postąpić, gdy potrzebujemy pomocy, w jaki sposób należy reagować w sytuacjach zagrożenia.

Pamiętajmy, najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje jest zachowanie rozsądku i troska o bezpieczeństwo własne i innych.

Pogadanka Pana Policjanta "Bezpieczne wakacje"