12 czerwca 2018 18:36 | Aktualności

Wyjazd do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku na przedstawienie teatralne pt. "Mały Książę"

12 czerwca uczniowie klas IV – VII udali się do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku na przedstawienie teatralne pt. "Mały Książę".

Spektakl został przygotowany przez aktorów PANTEATRU z Wrocławia i był oparty na znanej na całym świecie historii napisanej przez Antoine'a de Saint-Exupery'ego – historii przybysza z malutkiej planety, na której były trzy wulkany. Była tam również Róża, którą bohater pokochał, przekonany o jej niepowtarzalności. Kiedy wyrusza w podróż, zaciekawiony, jak wygląda pozostała część wszechświata, napotyka na drodze niezwykłych mieszkańców innych planet, m.in. Króla, Bankiera i Geografa. Kiedy trafia na Ziemię, spotyka na pustyni lisa i dowiaduje się, że „[…] dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”

Historia Młego Księcia zawiera wiele sentencji na temat miłości, przyjaźni, wrażliwości czy odpowiedzialności. I może nie wszyscy uczniowie zrozumieli do końca te przesłania, to najważniejsze, że mieli możliwość obserwowania gry aktorów, podziwiania dekoracji, kostiumów i charakteryzacji, co zawsze dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach teatralnych, które poprowadził jeden z aktorów. Wprowadził młodych widzów w świat teatru. Opowiadał o kolejnych etapach pracy podczas tworzenia przedstawienia oraz wyjaśniał, kto jest odpowiedzialny za poszczególne elementy widowiska.

Po spektaklu uczniowie udali się do pobliskiej pizzerii na małe co nieco, by następnie w dobrych nastrojach powrócić do domu.