10 maja 2018 20:30 | Aktualności

Wycieczka przedszkolaków do Biblioteki Publicznej

W czwartek 10 maja przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzędowie podczas Tygodnia Bibliotek w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Hasło tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek brzmi „(Do)wolność czytania”.

Pani Dorotka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Jednak jeszcze większą radość sprawiła im niespodzianka przygotowana przez panią bibliotekarkę. Pani Dorotka przeczytała dzieciom kilka ciekawych i zabawnych opowiadań . Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w bibliotece publicznej, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały pani Dorotce, że niedługo znów ją odwiedzą.