02 czerwca 2018 10:48 | Aktualności

Bieg po zdrowie

Dbając o harmonijny rozwój naszych uczniów, wzięliśmy udział w programie antytytoniowej edukacju zdrowotniej pod hasłem "Bieg po zdrowie". Program ten adresowany był do uczniów kl. IV, bo właśnie w tym wieku podejmowane są pierwsze próby palenia papierosów (badania CBOS).

W ramach prowadzonych zajęć, uczniowie dowiedzieli się jakie korzyści wynikają z niepalenia papierosó. Są świadomi, że palenie tytoniu wywołuje wiele chorób cywilizacyjnych, które obniżają jakość życia.

Zajęcia odbywały się w formie ćwiczeń w grupach i dyskusji. Uczniowie obliczali, "ile kosztuje dym". Uczniowie tworzyli komiks, scenki sytuacyjne uczące asertywnego zachowania, a także plakaty na temat negaatywnych konsekwencji palenia papierosów. Kulminacyjnym punktem programu był wspólny bieg klas IV - V. Wyścigi w bieganiu odbyły się wyznaczoną trasą: wokół parku i ulicą 3 Maja. Z rumieńcami na buziach i dobrych humorach wszyscy dotarli na metę, gdzie wyłoniono zwycięzców:

Chłopcy:

I miejsce Jakub Ziemba

II miejsce Igor Zawisza

III miejsce Dominik Lesiakowski

IV miejsce Stanisław Gnyp

Dziewczęta:

I miejsce Zuzanna Kozłowska

II miejsce Patrycja Sikora

III miejsce Wiktoria Krajewska

IV miejsce Wiktoria Con.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałej postawy i zachęcamy do biegania, czyli zdrowego stylu życia, wolnego od dymu tytoniowego.

Bieg po zdrowie