11 maja 2018 15:46 | Aktualności

"Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała"

11.05.2018r. Uczniowie klasy I wybrali się wraz z wychowawcą na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzędowie, na tzw. obchody „Tygodnia Bibliotek”.

Tydzień Bibliotek  polega na promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Uczniowie klasy I zapoznali się z księgozbiorem biblioteki, oglądali interesujące je książki , ale przede wszystkim poznali pracę bibliotekarza , zadając mnóstwo pytań uprzednio przez nich przygotowanych.  Do najciekawszych atrakcji w tym dniu zaliczyliśmy czytanie uczniom przez Panią Dorotę Zawiszę książki pt „ Z przysłowiami za pan brat” , z której to młodzi słuchacze w sposób humorystyczny dowiedzieli się o znaczeniu wielu przysłów , a także o ich pochodzeniu, była to bardzo cenna lekcja , ponieważ jak się okazało pewne nowinki okazały się bardzo zaskakujące .

Spotkanie w bibliotece zakończyło się wykonaniem laurki dla pani Doroty , w podziękowaniu za zaproszenie oraz za bardzo atrakcyjne zajęcia , które na pewno pozostaną w pamięci młodych już czytelników.  Jedyne czego życzymy sobie po  tych zajęciach, to utrzymania poziomu czytelnictwa na wysokim poziomie.

"Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała"