27 kwietnia 2018 19:14 | Aktualności

Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3- go Maja

W piątek 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Nasi uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawili- słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii.

Nasi uczniowie przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Przedstawiona przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. W ten sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną młodszych kolegów i koleżanek o tym patriotycznym wydarzeniu. W apelu nawiązano również do poszanowania naszych symboli narodowych i zastanawiano się, czym dzisiaj dla Polaków jest Wolność, Naród i Ojczyzna...

Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja