13 lutego 2018 21:17 | Aktualności

Bal postaci z bajek

Trzynastego lutego w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal postaci z bajek ”, który jest organizowany co roku w ramach ogólnopolskiego projektu „Cała Polska czyta dzieciom. Czytające szkoły. Czytające przedszkola.”. W tym dniu przenieśliśmy się do tajemniczej krainy bajkowych bohaterów. Celem imprezy były między innymi rozwój wyobraźni i poczucia humoru przedszkolaków, poprawa wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi oraz zapoznanie z bohaterami ulubionych postaci z książek dla dzieci.

Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, policjanta, pirata czy strażaka, pojawiły się postacie z kreskówek: Spiderman i żółw Ninja, a nawet kot Filemon i żaba Monika. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.

Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki. Były one przeplatane zabawami i korowodami. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych - chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcia. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Bal przedszkolaków