18 grudnia 2017 12:10 | Aktualności

Nowości wydawnicze dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego głównym celem jest wzmocnienie potencjału biblioteki szkolnej, a także uatrakcyjnienie jej księgozbioru poprzez zakup nowości wydawniczych i lektur szkolnych.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym biblioteka szkolna wzbogaciła się o 217 książek, które zostały zakupione po wcześniejszym zasięgnięciu opinii rodziców i samych uczniów. A jest ich sporo - zarówno dla starszych, jak i młodszych. Są wśród nich lektury oraz książki z cyklu:„Zaopiekuj się mną”, z serii: „Baśniobór”. Chłopcy na pewno sięgną po cykl o sportowcach np.: „Lewy. Chłopak, który zachwycił świat”, „Ronaldo. Chłopak, który wiedział, czego chce”, „Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę”. A dziewczynki chętnie przeczytają książki z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Miło popatrzeć, jaka radość panuje wśród uczniów na widok tych nowości. Zauważalny jest także wzrost wypożyczeń oraz odwiedzin w bibliotece szkolnej. Mamy nadzieję, że zapał ten nie opuści naszych czytelników do końca roku szkolnego.

Od momentu przystąpienia do Programu w szkole organizowane są różne akcje promujące czytelnictwo. Poniżej prezentujemy opis najciekawszych wydarzeń:

Realizacja projektów

książki