JESTEŚMY SZKOŁĄ Z KLASĄ!!!

Aktualności

20 grudnia 2017 23:05 | Aktualności

Uroczysta Wigilia Szkolna 2017

Jest taki dzień, w którym doświadczamy szczególnej więzi i nawet w szkole czujemy się jak jedna wielka rodzina.

Ten wyjątkowy czas zapanował w naszej szkole 20 grudnia podczas Wigilii, która połączyła całą społeczność oraz zaproszonych gości: rodziców, władze lokalne, emerytowanych nauczycieli i pracowników oraz przyjaciół szkoły.

 Uroczystość rozpoczął Ksiądz Proboszcz Cezary Kaleta od odczytania Ewangelii i przypomnienia, jak ważny jest wymiar duchowy nadchodzących świąt i co jest ich najważniejszym przesłaniem. Następnie Pani Dyrektor Barbara Jędrzejek złożyła wszystkim życzenia i zaprosiła uczniów, pracowników i gości do jednej z najmilszych chwil – łamania się opłatkiem. Z każdej strony dało się słyszeć ciepłe i szczere życzenia składane z głębi serc, uśmiech gościł na wszystkich twarzach.

 Kolejnym punktem uroczystości były jasełka w bardziej nowoczesnej odsłonie. Obok tradycyjnych postaci Józefa i Maryi z Jezuskiem, królów i pasterzy, mogliśmy obejrzeć historię dziewczyny o imieniu Andżelika, która padła ofiarą współczesnego świata – nie słucha mamy, jest opryskliwa i niegrzeczna, nie chce się uczyć i chodzić do szkoły. Jest łatwym kąskiem dla diabła, który kusi ją życiem w bogactwie i sławie. Jak łatwo się domyślić, ulega jego namowom i podpisuje cyrograf. Kiedy wydaje się, że nic nie jest w stanie ocalić jej duszy, z pomocą przychodzą aniołowie. Andżelika podejmuje walkę i obiecuje, że zmieni swoje życie na lepsze. Wszystko to dzieje się w magiczną noc – noc Bożego Narodzenia.

 Zaśpiewana na koniec przepiękna piosenka dopełniła całości – skłoniła wszystkich do refleksji na temat tego, co w życiu jest najważniejsze i jak wielką moc ma wiara w nowonarodzonego Jezusa…

Przeczytano: 582 razy. Wydrukuj|Do góry

Uroczysta Wigilia Szkolna 2017