15 grudnia 2017 18:45 | Aktualności

Wyjazd na kręgle

Nadszedł grudzień. Już czuć atmosferę świąt, również u nas w szkole. W tej gorączce przygotowań znaleźliśmy jednak chwilę, by wyrwać się na kręgle do Solparku w Kleszczowie.

Kręgielnia to kolejny z punktów innowacji „Niech każdy się dowie, że nasi uczniowie dbają o zdrowie.” I owszem, nasi uczniowie o nie dbają.

Zimową porą, kiedy nie można wsiąść na rower ani założyć rolek, korzystają z innych aktywnych form spędzania wolnego czasu. Jedną z nich był właśnie wyjazd na kręgle, na które wybraliśmy się 13 grudnia. W tym roku uzbierała się liczna grupa, dlatego podzieliliśmy się na dwie drużyny.

Podczas gdy uczniowie klas IV i VI próbowali swoich sił na torach, piąto – i siódmoklasiści próbowali specjałów w tamtejszej restauracji. Po godzinie zamieniliśmy się miejscami.

Nie zabrakło zabawnych sytuacji. Zdarzało się, że uczestnicy rzucali kulami tak zamaszyście, że trafiali w kręgle sąsiednich drużyn. Było przy tym dużo śmiechu. I o to właśnie chodziło!

Kilka minut po 18 wsiedliśmy do autokaru, emocje jednak nie opadły. Uczniowie opowiadali sobie wzajemnie swoje przeżycia z rozgrywek. A było co opowiadać!

Tym sposobem bardzo szybko dotarliśmy do Gorzędowa i w tym dobrym nastroju rozeszliśmy się do domów. Każdy był w dobrym humorze niezależnie od uzyskanego wyniku. Wygrana jest ważna, bo dostarcza satysfakcji, ale najważniejsze, że dzięki tej wycieczce dostarczyliśmy sobie kolejnej porcji zdrowia!

Wyjazd na kręgle