04 grudnia 2017 19:52 | Aktualności

Głosuj na Projekt z Klasą naszej szkoły

UWAGA!   UWAGA!   UWAGA!

PODRÓŻ PO KRAINIE OJCZYSTEGO SŁOWA to tytuł projektu, który został zgłoszony przez naszą szkołę do konkursu pt. „Projekt z klasą”, organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era.

Konkurs ma na celu wybranie projektów, które wyróżniają się interesującą i oryginalną tematyką i kreatywnymi założeniami i będą realizowane różnorodnymi metodami, co przyniesie korzyści zarówno dla ucznia, dla szkoły, jak i dla społeczności lokalnej.

I nasz projekt taki właśnie jest!!!

Na czym polega?!

Ma na celu poprawę kultury języka uczniów. Mamy tu na myśli wyeliminowanie z uczniowskiego słownika wulgaryzmów oraz wzbogacenie słownictwa młodzieży szkolnej.

Plan działań został ujęty w formę wycieczki po Polsce. Trasa będzie wiodła po zakątkach polskich atrakcji turystycznych i jest zaplanowana w ten sposób, by uczniowie „zwiedzając” zakątki naszego kraju, doskonalili język polski, jego ortografię, interpunkcję, wzbogacali słownictwo, poznawali gatunki literackie prozy i poezji i tym samym będą zachęcani do używania poprawnej polszczyzny, wypowiadania się pełnymi zdaniami, bez slangów młodzieżowych, internetowych czy komórkowych, do wypowiadania się w ogóle zamiast stosowania emoji, do zaniechania wulgaryzmów, które wśród młodzieży uchodzą za zabawne i modne.

Cel jest naprawdę szczytny! Dlatego warto wesprzeć jego realizację, o co serdecznie prosimy!

W dniach 4-14 grudnia odbywa się głosowanie internetowe. Wystarczy wykonać krok po kroku poniższe operacje:

Krok 1. Kliknij na poniższy link:

Krok 2. Po prawej stronie kliknij "Głosuj"

Krok 3. Wypełnij formularz. Będzie Ci potrzebny Twój adres e-mail i telefon kontaktowy.

Krok 4. Wejdź na swojego e-maila i aktywuj link.

Możesz oddać jeden głos dziennie. Poproś o zagłosowanie swoją rodzinę i znajomych.

Serdecznie dziękujemy!

Poniżej załączamy szczegółowy opis projektu.

Opis projektu